ISO Belgeleri Nelerdir?

ISO Belgeleri Nelerdir?

ISO Belgeleri Nelerdir?

Uluslar arası değer kazanmak, müşteri ilişkilerini güçlendirmek, sektörde öncü bir konuma sahip olmak, kurumsallaşmak için çok sayıda ISO belgesi bulunmaktadır.

  • ISO 9001,
  • ISO 14001,
  • ISO 22000,
  • ISO 27001,
  • OHSAS 18001,
  • ISO 10002,
  • GMP gibi belgeler bulunmaktadır.

Kalite yönetim sistemi, çevre yönetim sistemi, gıda güvenliği yönetim sistemi, bilgi güvenliği yönetim sistemi, iş sağlığı ve güvenliği, müşteri memnuniyeti, iyi üretim uygulamaları; belgelerin amacını belirlemektedir. Tüm sayılan bu kategorilere ait belgeler bulunmaktadır. Herhangi bir kategoride ISO belgeleri alındığı taktirde firma kendi sektöründe bir adım öne geçecektir. Bu adımla daha bilinen ve kurumsal olan bir firma haline gelmek, mümkün olacaktır.

Belgelerin alınması, şirketin kendi sektöründeki öncü konuma ulaşmasını sağlayan en etkili faktörler arasında yer alıyor. Her sektörün öncü firması, ISO belgeleri sahibidir. Belgenin sahibi olmak için yaptırımlara uymak, gelişmek, kurumsallaşmak adı altında adımlar atmak gerekir. Tüm bunlar yapılırsa, firma kendi sektöründe başarılı bir hale gelecektir.

ISO Belgeleri Ne İşe Yarıyor?

Her belgenin belirli bir amacı vardır. Kalite yönetim sistemi, şirketin yönetimini daha kurumsal ve iyi bir hale getirir aynı zamanda disiplini sağlar. Çevre yönetim sistemi ise şirketin çevreye duyarlı olmasını sağlar. Gıda güvenliği yönetim sistemi, firmanın yaptığı üretimleri denetler ve iyi hale getirir; aynı zamanda gıdaların daha iyi şartlar altında üretilmesini sağlar. ISO belgeleri arasında bulunan bilgi güvenliği yönetim sistemi, şirketin müşterilerini ve kendi bilgilerini korumak amaçlı politikaları izler. İş sağlığı ve güvenliği ise çalışanların sağlığını gözetler, güvenliği üst düzeye çıkartır. Müşteri memnuniyeti ise şirket ile müşterilerin arasındaki bağın güçlendirilmesine sebebiyet verir. İyi üretim uygulamaları, yapılan üretimlerin sağlıklı ve kaliteli olmasına yol açar.


Başvuru Formu