İtiraz ve Şikayet Prosedürü

ASB Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. sistem belgelendirme faaliyetleriyle ilgili itirazlar ve şikayetler kuruluş tarafından denetimler sonrasında, denetim raporları, denetim ekibi, denetim içeriği v.b. hususlarda itiraz ve şikayetler yazılı ve sözlü olarak yapılabilir. gerçekleşen denetimler hakkında yapılan tüm şikayetler, bir sonraki şikayet değerlendirme komitesi toplantı gündeminde ele alınır.

Toplantı sonrasında alınan kararlar yazılı olarak ilgili kuruluşlar ve denetim ekipleri üyelerine bildirilir. İlgili kararlar çerçevesinde gerek düzeltici/ önleyici faaliyetler başlatılır.

Kuruluş hakkında yapılan şikayet ve anlaşmazlıklar

Kuruluşla ilgili şirket web adresine veya ASB Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.’ne yazılı veya sözlü yapılan şikayetler öncelikle kuruluşa bu durum yazılı olarak bildirilir ve ilgili düzeltici/ önleyici faaliyetlerini 1 ay içerisinde ASB Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti.’ne yazılı bildirmesi istenir.

Kuruluştan gelen bilgiler, yazılı olarak şikayeti yapan kuruluşa aktarılır.

İtiraz ve şikayet prosedüründe kuruluşumuzun nasıl bir yol izlediğini görmek için aşağıdaki linke tıklayarak formu indirebilirsiniz.

Başvuru Formu