ISO 20000 Nedir?

ISO 20000 Nedir?

ISO 20000 Nedir?

Teknoloji sektöründe yer alan firmaların ve şirketlerin, hangi prosedürlerle hizmet vermesi gerektiğini en iyi hale getiren belgelendirmeye ISO 20000 denilmektedir. Belge sayesinde benimsenen prosedürler, ilkeler, prensipler firmanın daha iyi bir hizmet vermesini sağlamaktadır. Firmanın kaliteli hizmet düzeyi oluştuğundan dolayı müşteri potansiyelinin olumlu etkilenmesi mümkün hale gelir. Şirketlerin bu konuda atacağı her adım, kendilerinin daha iyi bir konuma ulaşmalarını, kendi sektörlerinde ve alanlarında öncü bir konuma sahip olmalarını sağlayacaktır. Bilgi teknolojileri sektöründe ve alanında özellikle hizmet veren şirketler aynı zamanda firmalar, belgenin yaptırımlarına uyduğu taktirde çok sayıda avantaj elde edecektir. Elde edilen avantajlar sayesinde müşteri potansiyeli olumlu etkilenecek, şirket müşteriler tarafından daha fazla talep görecektir.

Belgenin yaptırımları, şirketlerin kurumsallaşma adı altında adım atmalarını sağlamaktadır. Müşteri ilişkilerinin güçlenmesi, uluslar arası değer kazanmak ISO 20000 belgelendirmesinin avantajları arasında yer alır. Uluslar arası değer kazandırmayı amaçlayan bu belgelendirme, iyi bir kuruluş tarafından yapılmalıdır. Kuruluş, belgelendirme süreci esnasında şirketlere yardımcı ve destek olmalıdır.

ISO 20000 Belgesi Neden Alınmalı?

Bilgi teknolojileri, teknoloji, internet alanında hizmet veren tüm firmalar; kendilerini geliştirme gibi bir amaç bulunduruyorsa bünyesinde mutlaka bu belgeyi alıp kendini müşterilerine kanıtlamalıdır. ISO 20000 belge sahibi olan şirketlerin müşteri potansiyelinin olumlu etkilenmesi, yoğun müşteri talebi görmesi mümkün hale gelen durumlar arasında yer almaktadır. Şirketlerin atacağı her adım, kurumsallık adı altında olacağından dolayı yüksek düzeyde verim elde edebilmek mümkün hale gelir. Tüm bunların yanı sıra şirketler, elde edeceği verim ile kendi sektöründe başarılı bir firma ya da şirket haline gelecektir. Şirketler belge yaptırımlarına uzun bir süre uymalı ve bu prosedürlerle birlikte müşteri memnuniyetini sağlayarak hizmet vermesi gerekmektedir.


Başvuru Formu